Історія нашого навчального закладу починається з далекого 1953 року. При Палаці культури Кременчуцького автомобільного заводу запрацював дитячий сектор. В цей час були створені і почали працювати перші технічні гуртки: автомобільний, конструкторський, авіамодельний, судномодельний. 

       

     За рішенням адміністрації кременчуцького автомобільного заводу ( наказ №45 від 9.02.1970 р.) приміщення бані по вул. Сільськогосподарській, 20, було передано під клуб юних техників.Технічні гуртки були виділені в окремий позашкільний заклад: Будинок юного техніка  КрАЗ. В цей час вже працювало 8 технічних гуртків. З’явились нові гуртки: фотокіногурток,  дитячої творчості молодших школярів, токарів по дереву,  радіо.

 
     
 
     Першим директором було призначено Бову Віктора Трохимовича.  ВікторТрохимович згуртував колектив ентузіастів, справжніх майстрів своєї справи.

     Величезний внесок в становлення і розвиток закладу зробили перші керівники гуртків:    Круглов В.Д., Кукшин М.М.,ЗолотаренкоВ.Т., Диба А.В., Светелик С.Л., Батир В.В. та ін..

 З роками кількість бажаючих потрапити до гуртків не зменшувалась: адже саме в технічних гуртках діти отримують перші навички роботи з інструментами, мають змогу розкрити весь свій творчий потенціал. Поступово  відкриваються нові гуртки: рукоділля, художнього  моделювання (ліплення з глини), в’язання, оригамі.

       Не одне покоління висококваліфікованих робітників і справжніх інженерів виховав наш заклад. Наші  вихованці закладу були неодноразовими переможцями Всесоюзних і Всеукраїнських змаганнь з технічних видів спорту . 

      На даний час очолює Будинок юного техніка Трефілов Валерій Михайлович, керівник гуртка картингістів.     

      В зв’язку з з реорганізацією соціальної сфери заводу БЮТ КРАЗ у 1998 р. був переданий  до районного відділу освіти  Автозаводського району. У 2004 р. заклад отримав назву "Кременчуцький Центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Юний технік»". Вихованці приймають активну участь на всіх рівнях змагань ( міських, обласних, всеукраїнських) з технічних видів спорту, в роботі МАН.

      У 2009 р. КЦНТТУМ «Юний технік» був реорганізований в Кременчуцький міський Центр позашкільної освіти (КМЦПО) «Лідер» Кременчуцької міської ради.

      Наш навчальний заклад залучає вихованців до гурткової роботи за напрямами: спортивно-технічний, художньо-естетичний, туристсько-краєзнавчий, фізкультурно-спортивний.

      На даний час в КМЦПО "Лідер" працюють більше 70 гуртків, що діють на базі Центру, загальноосвітніх шкіл та дошкільних закладів.

        

      У КМЦПО створено всі умови для розвитку і збереження інтелектуального потенціалу. Педагогічний колектив Центру продовжує і розвиває найкращі традиції радянської позашкільної освіти. Будинки і станції юних техників були і залишаються «кузнею» робітничих та інженерних кадрів. Колишні вихованці  -  найкращі спеціалісти.